Yeni Zelanda’da Camilere Yönelik Terör Saldırıları ile ilgili Kınama Duyurusu

Yeni Zelanda’da Camilere Yönelik Terör Saldırıları ile ilgili Kınama Duyurusu

Yeni Zellanda’da Cuma namazını kılan kardeşlerimiz iki ayrı camide İslam düşmanı ırkçı teröristlerin saldırısına maruz kalmış ve neticesinde 40 kadar kardeşimiz şehit olmuştur. Bu mübarek güne böylesi bir acı haberle başlamanın derin kederi içindeyiz. Yüce Allah’tan Şehitlerimize rahmet ,yaralılarımıza şifa niyaz ediyor, yakınlarına ve tüm Ümmetimize başsağlığı diliyoruz.

Saldırganların bıraktığı mesajlarda Viyana kuşatmasından Kosova Savaşı’na, İstanbul’un fethinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kadar İslam düşmanı ve ırkçı unsurlar mevcuttur. Bu ırkçı terör saldırısının planlı bir şekilde ve İslam düşmanlığı gayesi ile gerçekleştirildiği anlaşılmaktadır.

Saldırı açıktır ki yıllardır sistematik bir şekilde belli mahreçlerce üretilen, sürdürülen ve yayılan İslam düşmanı, ırkçı politikaların yeni ve somut bir sonucudur.

Ümmetimiz Gazze’de bombalanırken ve dünyanın dört bir yanında süre gelen zulümler altında acı çekerken, bu düşmanlığı yayanlar manzarayı keyifle izlemektedir.İslam düşmanlığını yayanları, işbirlikçilerini ve İslam düşmanı ırkçı teröristleri en sert şekilde lanetliyoruz.

Gerek saldırıya neden olan İslam düşmanı ırkçı söylemlerin sahiplerinin gerekse de saldırganların en ağır şekilde cezalandırılması başta Yeni Zelanda makamları olmak üzere tüm insanlığın boynuna borçtur. Sonuna kadar sürecin takipçisi olacağımızı ilan ederiz.

Yeni Zellanda’da yaşanan bu meş’um olayın acısı Ümmet coğrafyasının her bir noktasında ve her bir ferdinin kalbinde derinden hissedilmiş ve acı bir iz bırakmıştır.

Biz inanıyoruz ki,Müslümanlar kardeştir. Kardeş oldukça,bir ve beraber oldukça, bu acı olayların yaşanmasının önüne geçilecektir.
Mahzun olmayacak ve hüzünlenmeyeceğiz, zira Rabbimiz’in bizimle beraber olduğunu biliyoruz. Müslümanlar olarak el ele verir, kardeş olur ve hayırda yarışırsak dünyanın herkes için daha iyi bir yer haline geleceğini de biliyoruz.

Neticede Hak kazanacak, batıl zail olacaktır.

#newzealand #mosqueattack #newzealandattack